
Шрифт «Калина» і шрифтова спадщина Георгія Нарбута
Досліжник ураїнської графічного мистецтва та кирилічної писемності Ігор Дудник написав цікаву статтю в своєму блозі. Розкриває тему Нарбутівських шрифтів та власне рецензує наш шрифт Kalyna. Статтю можна прочитати на сайті Кирилівські читання. Його думки підштовхнули мене до деяких доопрацювань і введенню історичних форм літер. Дякую Ігору за погляд збоку і цікавим матеріал.
А от справжні історичні альтернативи, що ґрунтувались би на оригінальних розробках Г. Нарбута, у цьому шрифті виглядали би дійсно цікаво.
Стилізоване Σ Нарбут використовував для С, а для З іноді (як і в старій кирилиці) вживалася літера подібна до латинського Z, але із хвостом донизу. Так само і N у Нарбута не співпадає з латинським N. Художник робить лівий штамб літери похилим, і ритмує його з А та М. Надзвичайно цікаві у Нарбута У та особливо Д — літера що є одною з найбільш проблемних у сучасній кирилиці-гражданці. До речі, і у шрифті «Калина» літера Д випадає з решти інших. Також, на нашу думку, були би доречні історичні форми літер Щ та Я, тим більше що їх вживав і Георгій Нарбут.
Tags: 2D Typo
Would you like to share your thoughts?