Tribute to Blaupunkt

Tribute to Blaupunkt

Tribute to Blaupunkt

20.10.2016 | Journal | No Comments

Мрія зробити власну акустику мучила мене роками, все не було часу і умов. Вирішив, що після демобілізації це буде одна з перших забав. Маю невикористані автомобільні коаксіальні динаміки Blaupunkt Velocity Vx402, а віднедавна отримав Підсилювач Blaupunkt. Точніше Препідсилювач XPA-240 і підсилювач MA-240. Можливо це і не найкраща зв’язка акустики і підсилювача. Адже динаміки автомобільні, вінтажний підсилювач для дому і ПК (картка Asus Xonar DX) або MP3 плеєр як джерело.

Одним словом ні разу не Hi-Fi, але маємо те що маємо. А маю я дуже сильний сентимент до Blaupunkt, подобалася ця фірма поки її не з’їли закони ринку. Та й серія Velocity була топова в Blaupunkt перед її згасанням. Тому надія на щось хороше була виправдана. Тож вирішив втілити такий собі трибют для Blaupunkt.

346604

Blaupunkt Velocity Vx402

2-Wege-Koaxial
100мм
50 Watt
200 Watt
90 dB
70 – 25.000 Hz
3 Ohm
IPP/Seide
43,5 mm

Довго думав який тип кабінету вибрати для динаміків, почитав джерела і дізнався про такий ящик як «Лабіринт Рогожина». В описі позитивно характеризували басову складову колонок, а це якраз те, чого не дуже багато в цього динаміка. Подумав, що можна спробувати витягнути більше.

Для розрахунку корпуса використав програму QW Box Calculator, дуже зручний і якісний інструмент. Офіційний сайт програми bassport.net. Щиро вдячний автору програми з Білорусі за консультації. Можу рекомендувати цю програму для розрахунків корпусів колонок зокрема сабвуферів.

В параметрах вказав 67,5 Гц, не далеко від заявлених 70 Гц. Подумав товщини стінок 16 мм буде достатньо для 10 сантиметрових головок. Замовив ДСП без покриття, порізки матеріалу довелося чекати два тижні. Проте склеїв і скрутив на шурупи за один день.  Ось такі солідні короби вийшли по розрахунках.

WP_20161015_12_31_14_Pro

Габарити колонок 448 х 167 х 252 мм. Вага по відчуттях теж пристойна, мабуть понад 6 кг кожної.

WP_20161017_12_03_53_Pro

Я вирішив, що бюджет проекту має бути не великий. Для мене це перший експериментальний досвід і хотілося подивитися чи варто взагалі ця забава часу і зусиль. Всього по мінімуму і з дешевих матеріалів. Тому оздоблення корпусу вирішив не робити, обмежився чорною матовою фарбою яку вже придбав для ремонту на кухні. Без належних інструментів і майстерні взагалі важко говорити про якесь якісне оздоблення шпоном чи якісь фаски, шпаклювання і підгонку. Головне що вийшло без щілин і перекосів.

В магазині «Все для взуття» купив метр войлоку, вибирати не довелося, був дуже грубий щільний, тому відпав відразу і ще білий з прийнятними характеристиками, його і взяв.

Пробував як звучить з невеликим наповненням синтепоном, але звук не дуже сподобався, залишив порожнім.

WP_20161019_09_49_16_Pro2

В тому ж таки магазині придбав набійки для жіночих каблуків. Як тільки їх побачив на прилавку, відразу виникла ідея використати їх замість ніжок.

WP_20161020_09_53_48_Pro_f

WP_20161020_10_36_40_Pro_f

Покрив корпус фарбою тричі, для більш менш рівномірного ефекту. ДСП дуже негарно впитує фарбу, тому бажаного ефекту не досягнув. Відірвав горду емблему від грилів з динаміків і приклеїв на корпус. Нехай красується, на цьому все!

WP_20161020_10_33_49_Pro_f

Що я отримав на виході. Результат мене вразив, я не думав почути таку якість звучання з цих малюків. Висота динаміків якраз на рівні вух, це ще один плюс при прослуховуванні. Бас проявився в повній мірі, знову ж таки робимо поправку на самі динаміки, їх невеликий розмір. Високі і середні очікувано детальні, чути всі скрипи по струнам і шорохи на сцені при прослуховуванні живих композицій, наприклад джазу. Електроніка теж звучить класно. Я по жанрах майже всеядний, тож буду розслуховувати все потроху.


Share this article:Would you like to share your thoughts?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *