Українські ресурси про типографіку та каліграфію

Українські ресурси про типографіку та каліграфію

Українські ресурси про типографіку та каліграфію

22.07.2013 | Journal | No Comments

В Мережі тьма різних ресурсів присвячених шрифтовому дизайну та типографіці, наприклад в каталозі typebase.com багато цікавих посилань, біда лише що всі вони англомовні. Є ще кілька російських і майже ніхто не знає про те що є українські. Саме добірку таких я вирішив зробити.

 ua-typography.livejournal.com

Це найсолідніша спільнота, давно існує, містить багато цікавого матеріалу і потихеньку, вже не так активно як раніше поповнюється новими записами. Ua-typography читають навіть росіяни у яких є своя ru-typography! Великою перевагою цієї спільноти є те, що її переглядають і в неї дописують відомі українські шрифтовики, що користуються ЖЖ.

 type.org.ua

Типографічний портал, що започаткував і підтримує відомий шрифтовий дизайнер Андрій Шевченко. За певних умов міг би стати майданчиком для повноцінного цікавого спілкування професіоналів і зацікавлених в шрифтовому мистецтві.

 cyreading.blogspot.com

Кирилівські читання це проект Ігора Дудника, Люди що цікавляться шрифтами просто зобов’язані читати цей блог. Цікаві історичні зразки та аналітичні матеріали проливають світло на багато невідомих аспектів та руйнують міфи в наших головах, що до української писемності, культурної спадщини та шрифтового мистецтва.

 free.type.org.ua

Надзвичайно корисний сайт з посиланнями на безкоштовні кириличні шрифти. Підбірка допомагає залишитися з чистою совістю і мати можливість використати цікаві шрифти в дизайні. Я свідомо подав лише цей сайт з безкоштовними шрифтами, адже він один витримує коректний підхід до авторів шрифтів та їх розповсюдження. За каталог завдячуємо знов-таки Андрію Шевченку.

 ua-calligraphy.livejournal.com

Не така жива ЖЖ-спільнота як вище згадана ua-typography, але можна переглянути як архів чудових робіт українських каліграфів.

 calligraphy.com.ua

Досить денамічний і цікавий блог про каліграфію. Особливу увагу заслуговують інтерв’ю світових майстрів, що автори блогу самі перекладають та беруть в українських каліграфів. Переглядати обов’язково.

 prodesign.in.ua

Блог про графічний дизайн де також приділяється увага огляду типографіці.

 letterpress.in.ua

Плюсую до цього невеликого переліку ще й цей блог, він в першу чергу про високий друк, але як приємно подивитися на шрифти і каліграфію в житті, відбиту на папері. Це має надихати.

Хочу наголосити, що відвідуючи ці та інші українські ресурси, дописуючи та коментуючи матеріали, ми тим самим розвиваємо український сегмент Інтернету та таку цікаву галузь. Не залишайтесь байдужі. Якщо щось пропустив чи з’явилося нове, прошу повідомляти в коментарях до цього запису :)


Tags:


Share this article:Would you like to share your thoughts?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *