В камені на віки

В камені на віки

09.04.2014 | Journal | No Comments

Спадковість і традиції дуже важливі в культурі, та і не тільки в ній. Всі культурні явища базується на фундаменті попередніх надбань, тенденції виникають із різних джерел і трансформується з плином часу. Проте, що стосується  української культури, ми маємо весь час ситуацію, коли традиції руйнуються і втрачаються, не залишаючи нічого, чи залишаючи дуже мало наступним поколінням. Це дуже шкодить нам.  Така відсутність спадковості прослідковується  навіть на побутовому рівні,  на таких простих речах як приватна власність, місце проживання і родинні зв’язки. Простий факт, мої діти тепер можуть бавитися іграшками, які належали мені чи моїй дружині. Покоління моїх батьків чи їх батьків такої можливості не мали. Причини, думаю, всім зрозумілі, двадцяте століття для українців це – чорна доба. Зрозуміло, це стосується не лише іграшок. В Італії я дуже добре відчув власне цей зв’язок віків і епох. Чи в тих же трафаретах капітельною антиквою, про які писав, чи в вирізаних в камені словах, що витісують сьогодні так само, як і тисячу, дві років до того. Зразу зауважу, що такого відзнятого матеріалу могло б бути набагато більше, я не все фотографував через нестачу карток пам’яті.

Архаїчність цих зразків мене просто підкуповує :)

_MG_5081

_MG_5082

_MG_5083

_MG_5486

Ці дроти відразу нагадали мені наші дроти, прокладені через ліпнину в наших під’їздах :) Ми таки маємо щось спільне з італійцями.

_MG_5258

WP_20130901_011

WP_20130902_003

Така рамка дуже часто зустрічається на фасадах, не знаю де і як, але теж таку хочу десь застосувати.

WP_20130906_029

_MG_4431

Деякі написи інкрустовані, а не просто вирізані. Тут морський клімат зруйнував м’якішу породу, але не зміг твердіші вставки. Виглядає дуже цікаво.

WP_20130905_033

Інкрустованих написів доволі багато, різного часу і матеріалів.

_MG_5080

Сучасні зразки власне :) Думаю це робота програмованого станка, аж надто досконало. Логотипчики потішили.

_MG_4403

_MG_4407

Гельветика передає вітання :)

_MG_5289

Цей вхід мене просто обезкуражив.

_MG_5757

Дуже цікаво було що там за цими воротами, шкода, що було зачинено. По надпису «Verum Ipsum Factum» знайшов в Мережі, що це вхід до Інституту архітектури в Венеції.

_MG_5758

Це фото не моє, але на ньому краще видно напис.

Verum Ipsum Factum

Ну і мене,звісно, добило використання класичного шрифта для позначення люків якихось комунікацій. Це апофеоз :)

_MG_5143


Tags: , ,


Share this article:Would you like to share your thoughts?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *