Закони композиції

Закони композиції

05.01.2016 | Journal | No Comments

Про армію є багато жартів. Кожен може пригадати хоча б один. Ще кілька років назад я б ніколи не повірив, що буду жити в такому жарті. Часом смішно, часом вже і ні.

В війську має величезне значення порядок, чи можна сказати впорядкованість і структурованість. Це логічно, хоча в 90% випадків це «маскувальна сітка», що прикриває собою бардак. Один із цікавих проявів порядку це любов до симетрії. Кілька перестановок в нашому попередньому «офісі» чітко продемонстрували це.

Маневри з меблями мені відразу пригадали предмет «Основи композиції» на першому курсі Трушилища. Де відбувається освоєння композиційних прийомів, від простих до більш складних. Проста дзеркальна симетрія, від неї до оберненої і далі до складніших асиметричних рішень.

Так вже людині природою закладено, любити симетрію. Взяти б до прикладу красу симетричного обличчя. І військовий любить симетрію, захоплюється нею як той першокурсник, що робить перші кроки в мистецтві. Це проявляється у військовому побуті, повсякденно в усіх видах життєдіяльності. Від вирівнювання текстів в заголовках до розміщення столів в кабінеті. Але, що робити з тумбочками «на полотні» вже ніхто не знає. Вони ніяк не вписуються в загальний концепт, тому їх краще заховати в каптьорку, щоб не мозолили око начальству яке може заглянути в кабінет. Тумбочки ми ховали і витягували назад на зручне місце мабуть тричі. Це тривало б і досі якби не останній переїзд. Востаннє якось все пройшло навіть спокійно, можливо через відчуття якоїсь тимчасовості. Жодного занепокоєння з приводу тумбочки посередині кімнати.

P.S. Кажуть ця війна називається гібридною і потребує асиметричних рішень, так би мовити, складніших композиційних прийомів. Багатофігурності, динамічності, багатоколірності. Пора вже армії дорослішати, переходити на наступний курс навчання і думати про «дипломний проект». Не можна весь час відзеркалювати дії, треба діяти на випередження. А можливо як повезе вигадати «новий художній стиль», нехай ворог заздрить. Ось чого хочеться наприклад побачити від новоспечених ССО.

P.P.S. А тим часом заплановане нове переміщення народів. Знову столи, крісла, тумби і компи, знову перерозподіляємо робочий простір якого так мало в такій великій ВЧ :)


Tags:


Share this article:Would you like to share your thoughts?

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *